velka-chuchle.cz


WATCHMAGAZINE

červen
AKTUÁLNÍ INFORMACE ZE SVĚTA
PŘESNÉHO ČASU A MISTRŮ HODINÁŘŮ

Oslava čtvrtstoletí Master Control

Oslava čtvrtstoletí Master Control

Před 25 lety vznikla v dílnách firmy Jaeger-LeCoultre řada Master Control, která spojuje klasickou estetiku a nejnovější technologie. Výroční kolekce zahrnuje tři modely, Master Kontrol Date, Master Chronograph a Master Geographic. Všechny vycházejí z klasické předlohy, pohánějí je automatické strojky a objevuje se na nich modrá barva – na skeletových ručkách, modrá je i sekundová ručka a modře jsou na stříbrném číselníku zdůrazněny obsažené komplikace. Se vší úctou k renomované značce a jejím modelům se zdá nejzajímavější právě poslední z jmenovaných.

Více zde >

BULGARI SERPENTI TUBOGAS

BULGARI SERPENTI TUBOGAS

Modely z řady Serpenti Tubogas překvapí díky novým materiálům a odstínu ciferníku. Za povšimnutí jistě stojí model z oceli, který se pětkrát, nenápadně jako had, ovíjí okolo zápěstí. To vše bylo k vidění na přehlídce pořádané ku příležitosti uvedeni kolekce Serpentin na trh.

 

 

Více zde >

Věčný kalendář z Glashütte

Věčný kalendář z Glashütte

Firma Glashütte Original uvedla na trh model Senator Excellence Perpetual Calendar s nejvíce oceňovanou komplikací, totiž věčným kalendářem, který bude zobrazovat aktuální časové údaje včetně data, typu Panorama Date, dne v týdnu a cyklus přestupného roku až do roku 2100 i ukazatele měsíčních fází. Umožňuje to firemní automatický kalibr 36 se čtyřdenní rezervou chodu.

Více zde >

WALTER VOLPERS - ŘEDITEL VÝVOJE IWC MÁ JASNO

WALTER VOLPERS - ŘEDITEL VÝVOJE IWC  MÁ JASNO

Letos je na veletrhu k vidění více značek než obvykle, co si o tom myslíte?

Domnívám se, že je to od pořadatelů krok správným směrem. Větší nabídka přitáhne více publika, je možnost porovnat naši práci s konkurencí a samozřejmě se zvýší zájem medií.

Jakožto ředitel vývoje máte určitě při plánování nových produktů hlavní slovo, předpokládám ale, že konečné rozhodnutí není pouze na Vás.

Samozřejmě že ne. Vše se rozhoduje na ředitelské poradě konané jednou a půl roku

.Při pohledu na letošní kolekci IWC mám trochu retro pocit. Proč jste se rozhodli právě inovovat řadu Da Vinci?

Řada Da Vinci je jedno z nejúspěšnějších v historii značky. Stále je žádaná, nicméně se domníváme, že nastal čas na změnu.

Více zde >

Námořnický tourbillon

Námořnický tourbillon

Model Marine Grand Deck Tourbillon značky Ulysse Nardin vyrobený v 18 kusech s pouzdrem z bílého zlata vzbudil v roce 2016 značnou pozornost. Jeho originální číselník připomínal palubu jachty a obsahoval originální technické řešení pohonu retrográdní minutové ručky. Letošní novinkou je totožný model s pouzdrem z růžového zlata, rovněž vyrobený v počtu 18 kusů. Jako paluba jachty je číselník vyrobený z tmavě hnědého dubu, jehož barva dává vyniknout prvkům číselníku z růžového zlata.

Více zde >

Bovet slaví 195. výročí

Bovet slaví 195. výročí

Významné výročí oslavila značka Bovet představením neméně významného modelu. Je to model Virtuoso VIII 10-Day Flying Tourbillon Big Date. Architektura modelu je odvozena od klasických kapesních hodin. Přesnost chodu zajišťuje volný tourbillon spojený se sekundovou ručkou. Jeho klec je z lehkého titanu. Orientaci v čase poskytuje velký ukazatel data. Jak z názvu vyplývá, kalibr 17BM03-GD na ruční nátah disponuje desetidenní rezervou chodu i přesto, že se energie nátahu ukrývá pouze v jednom pérovníku

Více zde >

Roger Dubuis a Italiandesign spojily své síly

Výsledkem spojení švýcarského hodinářského mistrovství s italskými návrháři jsou hodinky

Excalibur Spider Italdesign Edition. Představení proběhlo na březnové ženevské Motorshow. Sportovní model vytvořený z keramiky a karbonu, tedy z jedněch z nejmodernějších hodinářských materiálů v italských národních barvách.


Copyright © 2017 WatchMagazine, All rights reserved.


Již nechcete dostávat tyto informace?
Napište na info@watchmagazine.cz