UNIKÁTNÍ SET HODINEK ROTONDE DE CARTIER

SPOJENÍ PRECIZNÍ HODINAŘINY A ŠPIČKOVÉHO DESIGNU

Čisté linie a přesné tvary, to jsou dva hlavní parametry, jimiž se řídí tvorba značky Cartier. Její hodináři vnímají design hodinek jako komplexní celek, proto integrují precizní techniku hodinek do stále sofistikovanějších a přesto decentních designů. Letos Cartier představuje sérii tří modelů hodinek vysokého hodinářství v limitované edici, která je toho důkazem.

Čas zobrazený okolo tourbillonu se třemi ultra stylovými mechanismy dává na odiv opravdovou klasiku z hodinářského repertoáru. Rotonde de Cartier Astromystérieux, Rotonde de Cartier Astrotourbillon, Rotonde de Cartier Skeleton Mysterious Double Tourbillon – každé z těchto hodinek měří čas prostřednictvím skeletonového strojku, hypnotického mysteriózního strojku a složitého dvojitého tourbillonu.

Největší pozornost této vize je věnována dvěma komplikacím, které ke značce Cartier neodmyslitelně patří: mysteriózní pojetí strojku a skeletonová úprava komponentů. Mysteriózní indikace času se u značky Cartier poprvé objevila v roce 1912 na stolních hodinách nazvaných „Model A“, na jejichž zcela průhledném číselníku se skvěly dvě ručičky, který vypadaly jakoby levitovaly ve vzduchu. Tuto nevídanou inovaci dovedl na počátku 20. století k dokonalosti Maurice Couët, jeden z hodinářů značky. Jeho inspirací byla práce iluzionisty Jeana-Eugèna Roberta-Houdina.

Tuto složitou a zároveň fascinující inovaci se Cartier letos rozhodl spojit se svým charakteristickým strojkem vysokého hodinářství – skeletonem. Skeletonové hodinky jsou dokonalým propojením formy a obsahu, tedy designu hodinek a strojku. Důmyslná a kompletně otevřená konstrukce hodinek staví na odiv strojek, jehož můstky pomáhají měřit čas. Všechny tři modely hodinek vznikly v přísně střežených dílnách hodinářské manufaktury Cartier v La Chaux-de-Fonds a představují jedinečné propojení hodinářské virtuozity a špičkového designu. Hodinářská manufaktura Cartier je plně vybavená výzkumná a inovační laboratoř, jejímž cílem je propojovat tradiční řemeslo s moderními postupy a zároveň přicházet s novými a kreativními nápady. Od roku 2001 jsou všechny hodinářské profese soustředěny právě na tomto místě, což zde značce umožňuje vytvářet hodinky od prvního nápadu až po samotnou výrobu za propojení nejmodernější technologie s tradičním řemeslem.

CARTIER - ROTONDE DE CARTIER

HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROMYSTÉRIEUX

Hodináři z dílny Cartier v La Chaux-de-Fonds postavili do záře reflektorů model Astromystérieux, jedinečnou interpretaci kombinující tourbillon s mysteriózním strojkem, který je pro Cartier zdrojem inspirace již od roku 1912. Design hodinek je velkolepý a celý strojek vypadá jako by se vznášel ve stavu beztíže. Výjimečnost tohoto počinu je ještě pozoruhodnější díky tomu, že prostor vyhrazený skrytému ústrojí byl omezen na naprosté minimum. Klec tourbillonu v sobě ukrývá nejen regulátor hodinek, ale i celé jicí soukolí, od pérovníku po setrvačku, přičemž to vše je unášeno na safírovém disku. Samotná klec zajišťuje funkci minutové ručky a provede jedno otočení kolem číselníku za hodinu. Při tomto umocnění viditelná trajektorie strojku připomíná cestu nebeského tělesa putujícího vesmírem, které vypadá jako hvězda zavěšená v prázdnu bez žádného viditelného propojení se strojkem. S touto komplikací, která je pevná i pohyblivá zároveň, spojil Cartier jeden ze svých nejklasičtějších symbolů: římské číslice. Natahovací korunka je osazena akvamarínovým kabošonem, který ladí s barvou řemínku z aligátoří kůže.

CARTIER - ROTONDE DE CARTIER

HODINKY ROTONDE DE CARTIER ASTROTOURBILLON

Ve skeletonových hodinkách Rotonde de Cartier Astrotourbillon je umístěn strojek, který hodináři značky Cartier představili v roce 2016 po pěti letech vývoje v hodinářských dílnách Cartier v La Chaux-de-Fonds ve Švýcarsku. Na novém modelu hodinek ho Cartier umístil do středu grafického číselníku s šedou zadní stranou pouzdra a stříbrně zbarvenými přenesenými číslicemi. Hra s geometrií a transparentností, díky své komplikované struktuře je tourbillon vhodný pro propojení hodinářské preciznosti a špičkového designu. Tento fascinující strojek se vyznačuje dvěma zvláštnostmi, které z něj dělají jedinečné hodinářské dílo. Především má klec tourbillonu speciální rotační osu, která se nachází uprostřed strojku. Proces navrhování byl tedy zcela odlišný nežli u modelů s tradičně koncipovaným jicím soukolím, a to od základů – od dvojice pérovníků strojku až po zobrazování minut a hodin. Zadruhé je klec tourbillonu umístěna „nad“ strojkem a není do něj přímo integrována, jako je tomu u klasického tourbillonu. Tato precizní mechanika tvoří základ signaturního vzhledu Cartier, který čerpá ze zásad designové vize manufaktury: čisté linie, radikální design a důraz na estetiku. Kompletně skeletonový strojek doplňují římské číslice, které jsou pro značku Cartier charakteristické a fungují jako můstky. Natahovací korunka je osazena aventurínovým kabošonem, který ladí s barvou řemínku z aligátoří kůže.

CARTIER - ROTONDE DE CARTIER

HODINKY ROTONDE DE CARTIER SKELETON MYSTERIOUS DOUBLE TOURBILLON

Srdcem modelu hodinek Rotonde Mysterious Double Tourbillon je dvojité létající ústrojí, které se zcela vzpírá zákonům gravitace. Magický mechanismus mysteriózního dvojitého tourbillonu zůstává věrný estetice mysteriózních strojků Cartier, které značka uvedla na trh v roce 1912. Na rozdíl od klasického tourbillonu nemá létající tourbillon žádný horní můstek. Otočí se kolem své osy jednou za 60 sekund a vypadá, jako by byl zcela zavěšen v prostoru, neboť není nijak viditelně propojen s žádným soukolím. Iluze se stává ještě dokonalejší, neboť klec téhož tourbillonu provádí navíc druhou rotaci, ve které se kolem své oběžné dráhy zvládne otočit za pět minut. K vytvoření iluze levitující klece použili hodináři v manufaktuře Cartier safírový disk s vyříznutým otvorem, který odpovídá velikosti tourbillonu, aby byl efekt co možná nejdokonalejší. Toto propojení mistrovské virtuozity a stylu značka Cartier poprvé představila na hodinkách v roce 2013. Na nejnovějším modelu hodináři strojek zasadili do srdce kompletně skeletonového číselníku, jehož extra velké římské číslice strukturují prostor. Číslice jsou rozmístěny okolo prostoru vyhrazeného pro mysteriózní dvojitý tourbillon a odhalují surové okraje strojku. Natahovací korunka je osazena nefritovým kabošonem, který ladí s barvou řemínku z aligátoří kůže.

CARTIER - ROTONDE DE CARTIER

VZÁCNÝ VYKLÁDANÝ BOX ZE DŘEVA

Cartier navrhl pro tyto troje výjimečné hodinky neobyčejně cennou lakovanou dřevěnou skříňku, která oslavuje řemeslnou dovednost, jež je pro značku Cartier typická: dřevěnou marketerii, též nazývanou kombinovaná intarzie. Odborník na marketerii aplikuje na drobné kousky dřeva v šesti různých odstínech pečlivé stínování pomocí stříkací pistole, aby dosáhl iluze pohybu, hloubky a plastického povrchu. Výsledkem jsou odstupňované odstíny zelené, modré a šedé. Po sestavení tyto malé kousky dřeva vytvoří vzor tří propletených spirál. Ve středu každé z těchto spirál optická čočka odhaluje číselník hodinek. Výsledkem je neuvěřitelný efekt vytvořený propojením designu, žilkování dřeva a chromatickým stínováním. Zvolená paleta odstínů odkazuje na barvu řemínků hodinek. Dřevěná schránka s marketerií rovněž obsahuje cestovní pouzdro z aligátoří kůže a manžetové knoflíčky z bílého zlata se třemi vyměnitelnými kameny ze sodalitu, nefritu a modrého křemene.

Tato exkluzivní série byla vyrobena v limitované edici 5 boxů.

Butik Cartier, Pařížská 2, Praha 1

Franck Muller v rockovém stylu

Franck Muller v rockovém stylu V červenci světlo světa spatří nová limitovaná edice značky Franck Muller AC/DC,...

Spolupráce Hublot a Karolíny Plíškové pokračuje

Spolupráce Hublot a Karolíny Plíškové pokračuje Značka Hublot, synonymum švýcarské preciznosti a luxusu, s radostí...

LVMH Watch Week 2024 představuje novinky Hublot

LVMH Watch Week 2024 představuje novinky Hublot LVMH Watch Week 2024 je důkazem, že Hublot opět překračuje hranice...

Značka Hamilton partnerem filmu DUNA: Part Two

Značka Hamilton partnerem filmu DUNA: Part Two Hodinářská značka Hamilton je proslulá spojením s filmem, přesněji s...

Kampaň Carollinum s Tomášem Berdychem

ČAS PLAVAT PROTI PROUDU Společnost Carollinum, lídr v prodeji exkluzivních hodinářských značek na českém trhu,...

Antiquorum Hongkong

Important Modern & Vintage Timepieces & Jewelry  Hongkong  13. 6. 2023 Aukční síň Antiquorum uspořádala v...

Hublot představil ambasadora Nobody Listen

HUBLOT VE SVÉ RODINĚ VÍTÁ JAKUBA STRACHA ALIAS DJ NOBODYLISTEN Hublot mezi přátele své značky vítá další slavné české...

HUBLOT BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGIN

BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGIN Jedinečná fúze inovací a udržitelnosti dvou ikonických švýcarských značek Praha, 24....

Frederique Constant Classic Tourbillon

Frederique Constant Classic Tourbillon Letošní rok je pro značku Frederique Constant mimořádně významný. Jednak tím,...

Baume & Marcier Riviera

Baume & Marcier Riviera Počátky hodinářské značky Baume & Mercier sahají do hluboké minulosti, konkrétně do...
CartierCartier - Rotonde de CartierRotonde de Cartier