Draží se hodinky Omega z kolekce King of Rock & Roll

Exkluzivní hodinky značky OMEGA z kolekce King of Rock & Roll budou nejvýznamnější dražební událostí ženevské aukce hodinek SEVEN, která proběhne 12. a 13. května v hotelu La Reserve.

Začátky umělců jsou různé, není výjimkou, že se jejich talent nezdá být postačující k realizaci jejich snů. Elvis Presley byl jedním z nich – jako desetiletý skončil pátý v pěvecké soutěži a odměnou mu byla vstupenka na kolotoče. O rok později dostal svou první kytaru. Základní akordy ho naučil strýc, další odkoukal od jiných zpěváků, nicméně mu bylo mnohokrát jasně řečeno, že nejenže neumí zpívat, ale také že jeho hudební styl nemá valnou hodnotu.

Elvis Presley hudební fenomén

Dramatickou změnu přinesl závěr roku 1953 – během dalších několika let se stal z Elvise hudební fenomén. Jeho sídlo Graceland se po jeho smrti proměnilo v muzeum a stalo se druhým nejnavštěvovanějším domem v USA hned po Bílém domě. Každoročně se sem sjíždějí davy fanoušků, Elvisovi napodobitelé a dvojníci. Jeho písně vycházejí stále znovu a znovu a mnozí lidé stále věří, že rokenrolový král nezemřel a jednou se vrátí. Obecně je považován za jednoho z nejlepších zpěváků 20. století, na svých živých koncertech doslova elektrizoval miliony fanoušků a u náhrávací společnosti RCA Record v Nashvillu v Tennessee prodával bezkonkurenčně nejvíce desek. Od poloviny padesátých let do své předčasné smrti v roce 1977 patřil k nejslavnějším zpěvákům rokenrolu a stal se nesmrtelnou ikonou.

05a41d0b6f89610e6e8b6b5d9cb923c4 | Draží se hodinky OMEGA Elvise Presleyho

V doprovodném autentickém dopise napsaném zakladatelem a ředitelem muzea Elvis Presley Jimmym Velvetem, je popsáno, jak v únoru 1961 na charitativním obědě a koncertě uspořádaném nahrávací společností a za účasti guvernéra Tennessee Presley převzal jako cenu za 75 milionů prodaných desek exkluzivní zlaté hodinky OMEGA, zakoupené RCA Record u Tiffany & Co. 25. únor 1961 byl vyhlášen „Elvis Presley Day“ a zpěvák byl guvernérem jmenován čestným plukovníkem. Samotný koncert měl obrovský úspěch a přinesl 51 612 dolarů použitých na různé charitativní akce například v Elvis Presley Youth Centre v jeho rodném městě Tupelo v Mississippi.

Hodinky OMEGA z bílého zlata

Hodinky OMEGA jsou zhotoveny z bílého zlata a osazeny mechanickým strojkem 510. Luneta je ozdobena 44 diamamty s briliantovým brusem, slonovinový číselník je postříbřený. Perfektně zachovalý nápis na zadním víčku puzdra zní: TO ELVIS 75 MILLION RECORDS RCA VICTOR 12 – 25 – 60.

5623c2d5fba35908589d33ca93852f56 | Draží se hodinky OMEGA Elvise Presleyho

Pravost hodinek dokládá řada skutečností: společnost OMEGA vydala prohlášení o pravosti kalibru, který byl vyroben v roce 1958 a dodán americkému agentovi Norman orris Corporation. Pouzdro bylo vyrobeno firmou Jonell Watch Case Company Inc. se sídlem v Long Island City v New Yorku. Hodinky byly rovněž opatřeny vývozním kódem OXG pro USA.

e1435167163ef258ae7af1d4e88c9827 | Draží se hodinky OMEGA Elvise Presleyho

Auční síň k tomuto jedinečnému lotu dodala: „Jsme hrdí a nadšeni, že můžeme v aukci nabídnout hodinky OMEGA, které kdysi patřily člověku, jenž v odpovědi týkající se jeho popularity řekl: ´Všechno, co dělám, je že trochu zpívám a tančím.´ Je to bezpochyby vynikající ročník hodinek OMEGA s nejvíce fascinujícím původem, jaký se kdy objevil na trhu.

996c9f1eaa82c2ea4dc1ff8ce4fc41e2 | Draží se hodinky OMEGA Elvise Presleyho
Elvis Presley