U příležitosti Ardbeg Day odhaluje palírna Ardbeg novou limitovanou edici whisky Ardbeg Scorch

Každoroční celosvětová oslava Ardbeg Day, která je tradičním vyvrcholením festivalu Fèis Ìle na ostrově Islay, letos proběhne zcela online. Palírna Ardbeg vyzývá milovníky té nejnakouřenější whisky na světě, aby se 5. června připojili na velkolepou online oslavu, která se uskuteční na Ardbeg.com a na sociálních sítích Ardbeg, za účelem odhalení nové limitované edice Ardbeg Scorch. 

LIMITOVANÁ EDICE WHISKY ARDBEG SCORCH

Palírna Ardbeg má ve zvyku nacházet inspiraci v různých mýtických legendách a příšerách. Na počest jedné z legend, která vypráví o ostrovním drakovi a statečném válečníkovi, který ho přemohl, vznikla nová limitovaná edice whisky Ardbeg Scorch. K virtuální ochutnávce jedinečné novinky se mohou fanoušci kouřové whisky z celého světa připojit 5. června 2021 v rámci tradičních oslav Ardbeg Day, které letos  proběhnou online. 

LIMITOVANÁ EDICE WHISKY ARDBEG SCORCH

„Letos to bude můj první Ardbeg Day: křest ohněm! Je škoda, že si to s našimi fanoušky a příznivci nemůžeme užít společně osobně, ale virtuální oslava už se rýsuje a bude to ohromná zábava. Vytvořený bude celý virtuální svět k prozkoumání, včetně hostinců, táborákových legend, středověkých hostin a živé degustace. Letos je toho hodně, na co se whisky fanoušci mohou těšit.“

Colin Gordon, manažer palírny Ardbeg

LIMITOVANÁ EDICE WHISKY ARDBEG SCORCH

Ardbeg Scorch

Novinka Ardbeg Scorch dozrává v silně vypálených dubových sudech po bourbonu, podle mýtu spálených ohnivým dechem rozzuřeného draka. Zrání v silně vypálených sudech přidává whisky intenzivní kouřové aroma, ke kterému se připojují tóny anýzu a pačuli. Nechybí ani typicky rašelinový závěr.

„Ardbeg Scorch je naší poctou legendárnímu drakovi ostrova Islay. Použitím těch nejvíce vypálených sudů jsme vytvořili skutečnou bestii plivající oheň, kterou si oblíbí všichni milovníci výrazných kouřových whisky.“

Dr. Bill Lumsden, ředitel destilačního a výrobního procesu palírny Ardbeg