Be Charity – nadační fond Báry Nesvadbové

Praha, 18. června 2021 – V důstojných dvoraně Národního muzea se ve středu 16. června 2021 konala v pořadí už čtvrtá charitativní galavečeře. Výtěžek 4 744 000 korun podpoří tři specializovaná nemocniční oddělení orientující se na děti.

Zakladatelka Nadačního fondu Be Charity Barbara Nesvadbová bezprostředně po skončení večera řekla: „Jsem nesmírně šťastná, že máme tolik blízkých donátorů, kterým není lhostejný život ostatních..“

NADAČNÍ FOND BE CHARITY

Hosté se mohli zapojit do dražby unikátních předmětů a zážitků – mezi ty nejatraktivnější patřily série pěti fotografií Jana Saudka s topmodelkou Hanou Soukupovou focené pro časopis Vogue na jaře 2019, obraz Martina Krajce Girl and Kiss, fotografie šéfa Pražského kulinářského institutu a moderátora Romana Vaňka, který po třeceti letech otevřel své archivy a věnoval fotografii Václava Havla s Mickem Jaggerem ze srpna 1990, nebo obraz Pasty Onera Thief. Zájem byl také o dražené zážitky – o privátní koncert harfistky Jany Bouškové.

Večerem provedl moderátor herec Marek Vašut. Na klavír zahrál světoznámý pianista Ivo Kahánek, zazpívali sopranistka Olga Jelínková a operní pevěc Adam Plachetka.

NADAČNÍ FOND BE CHARITY
NADAČNÍ FOND BE CHARITY

Výtěžek do poslední koruny podpoří tři specializovaná nemocniční oddělení – oddělení akutní dětské rehabilitace FN Motol Prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D., Centrum dětské plastické chirurgie Kliniky plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady Prof. MUDr. Andreje Sukopa, Ph.D., a Perinatologické centrum Gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře Prof. MUDr. Antonína Pařízka, CSc.

Zvláštní poděkování patří všem partnerům charitativní galavečeře, kterými byly: Národní muzeum, společnost Technistone, Zatiší Catering, výrobce vín Moët & Chandon a vinařství Johann W, které hostům poskytlo svá vína k jednotlivým chodům celé slavnostní večeře. O výzdobu se postaral e-shop a půjčovna nevšedního nábytku Eterle

NADAČNÍ FOND BE CHARITY

O nadačním fondu Be Charity

Nadační fond Be Charity vznikl v létě 2015. Navázal na aktivity, které podpořily lidi s mentálním akombinovaným postižením už více než šesti miliony korun. Od vzniku statutu nadačního fondu se podařilo rozdělit dalších jedenáct milionů korun. Jeho posláním je podporovat dlouhodobě nemocné či jinak znevýhodněné osoby a jejich rodinné příslušníky, kteří se o ně starají. Pomáhá příspěvky na léčbu, rehabilitaci, na koupi zdravotnických pomůcek a materiálu. Mezi zásady patří přímý kontakt s žadatelem a rozdělení 100 procent získaných finančních prostředků.

Barbara NesvadbováBe CharityCharitaMarek VašutNADAČNÍ FOND BE CHARITY