BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGIN

Jedinečná fúze inovací a udržitelnosti dvou ikonických švýcarských značek

Praha, 24. května 2023 – Hublot a Nespresso, dvě švýcarské ikony, spojily své síly v rámci výjimečného projektu – vytvoření hodinek Big Bang postavených na recyklaci a cirkulaci. Jde o první hodinky vyrobené z recyklovaných hliníkových kapslí a kávové sedliny Nespresso.

HUBLOT BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGIN

 V rámci iniciativy Second Life spolupracuje Nespresso v posledních sedmi letech s předními švýcarskými značkami a společně vytváří nové produkty z použitých hliníkových kapslí. Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin, které jsou výsledkem spolupráce společností Hublot a Nespresso, v sobě zrcadlí hodnoty obou společností – inovace, dokonalost a udržitelnost. Společnost Hublot, založená v roce 1980, je proslulá svým uměním fúze, vyvíjením nových slitin a kompozitů, čímž posouvá hranice různých materiálů. Zároveň do centra luxusního hodinářského průmyslu staví pryž, kterou využívá pro své řemínky. Nespresso zase v roce 1986 způsobilo revoluci svým jedinečným vynálezem přípravy kávy, který dokonale propojil přesnost s jedinečnou chutí. V roce 1991 ho značka přivedla k dokonalosti novým recyklačním systémem, který odděluje hliník od kávové sedliny, což jí umožnilo opětovné využití každé ze složek.

Díky tomu se dnes mohou kávové kapsle proměnit v hodinky a kávová sedlina v řemínek. Tento světový unikát, díky kterému se z recyklovaného hliníku spojeného s kávovými kapslemi stalo pouzdro, rámeček, korunka a tah a z kávové sedliny řemínek a náramek, je přesně takovým průkopnickým řešením, které odpovídá filosofii Hublot.

HUBLOT BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGIN

Jde o bezprecedentní spolupráci, jejímž symbolem je ikonické písmeno „N“ na korunce a ikonická barva kapslí Master Origins Peru Organic. Pouzdro hodinek Big Bang Unico Nespresso Origin má průměr 42 mm a je vyrobeno z recyklovaného hliníku, přičemž 28% pochází z kávových kapslí Nespresso. Zářivě zelená barva je získána eloxováním hliníku a následným leštěním a saténováním. Stejnou úpravou prošla i korunka a tlačítko. Dýnko pouzdra je vyrobené z Eco-Titanu (recyklovaný titan), stejně jako spona na pryžovém řemínku a sportovním řemínku na suchý zip. Na výrobu řemínků využívající výměnný systém Hublot One Click, byla využita recyklovaná kávová sedlina z kapslí Nespresso. Při výrobě látkového řemínku spolupracoval Hublot se společností SingTex, jedním z partnerů společnosti Nespresso, která již dříve používala recyklovanou kávovou sedlinu k výrobě látky s názvem SCafé. Tato 100% recyklovaná tkanina (tvoří ji 5% kávové sedliny a 95% recyklovaného polyesteru) je poprvé použita i k výrobě řemínku hodinek. Také pryžový řemínek využívá kávovou sedlinu. Tvoří ho 4,1 % kávové sedliny a 8,2% recyklované bílé pryže, která je pro značku Hublot typická.           

Hodinky Big Bang Unico Nespresso Origin získají zákazníci v unikátním boxu Hublot Greenbox, který se do budoucna stane běžnou součástí všech kolekcí hodinek. Box je kompletně vyroben z dubového certifikovaného masivu a to včetně pantů. V rámci spolupráce se značkou Nespresso je tento box zdoben logy obou firem, které se na dřevo otiskly díky kávové sedlině. 

Big Bang Unico Nespresso Origin jsou hodinky, které se zrodily z úzké spolupráce mezi vývojářskými týmy Nespresso a Hublot, dvou průkopnických švýcarských značek, které byly založeny v 80. letech 20. století. Jedná se o hodinky, které jsou symbolem nekonečné upcyklace a přinášejí tři světová prvenství: jsou to první hodinky vyrobené z recyklovaného hliníku z kávových kapslí Nesspresso, první hodinky s pryžovým řemínkem obsahujícím 4,1 % recyklované kávové sedliny z kapslí Nespresso a 8,2 % recyklované pryže, a konečně první hodinky s řemínkem na suchý zip vyrobeným z látky SCafé, která obsahuje 5 % recyklované kávové sedliny a 95 % recyklovaného polyesteru. Týmům výzkumu a vývoje trvalo celý rok, než dosáhly jednotné barvy sedmi různých materiálů hodinek, našly správný poměr složek  a provedly testování kvality a odolnosti všech součástí výrobku.“ 

Ricardo Guadalupe
CEO HUBLOT

BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGINHUBLOTHUBLOT BIG BANG UNICO NESPRESSO ORIGINNESPRESSO