HUBLOT představil první 100% keramické hodinky s minutovou repeticí

Dvacet dlouhých let zabralo zručným řemeslníkům značky Hublot, než si naplno podmanili práci s keramikou a přivedli ji k dokonalosti. Vrcholem jejich práce je nejnovější hodinářský počin v podobě limitované kolekce Big Bang Integral Tourbillon Cathedral Minute Repeater, prvních 100% keramických hodinek s minutovou repeticí na světě.

„Tvrzení, že jsme první, jiní a jedineční nikdy nebylo tak pravdivé, jako dnes, kdy představujeme Big Bang Integral Minute Repeater Ceramic. První keramické hodinky s minutovou repeticí na světě, první Integral Big Bang v černé keramice, první s tourbillonem. Hublot posouvá hranice možností v hodinářství daleko, velmi daleko. Ale jako obvykle, nevidíme to jako vrchol. Je to jen další milník, který nám otevírá nové horizonty a vede nás dál na cestě za dalšími hodinářskými objevy.”   

Ricardo Guadalupe
CEO HUBLOT

HUBLOT představil první 100% keramické hodinky s minutovou repeticí

Několik korunek, občas luneta, případně spona. Krom několika komponentů nebyla keramika jako hodinářský materiál nikdy zvládnutá natolik, aby mohla být plně použita pro tak náročnou komplikaci, jakou je minutová repetice. Teď však můžeme otočit list – Hublot je první hodinářskou značkou na světě, která navrhla, vyrobila a sestavila Cathedral Minute Tourbillon Reapeater výhradně z keramiky.  

Vzhledem k tomu, že keramika je extrémně tvrdý materiál pro obrábění i konečnou úpravu, byla to skutečná výzva. Aby bylo možné docílit kýžených výsledků, barvení keramiky vyžaduje výjimečnou přesnost při vypalování. Kvůli tlačítku, kterým se spouští odbíjení, nebylo možné zaručit voděodolnost pouzdra. V neposlední řadě nebylo v keramickém pouzdře možné docílit čistého a silného zvuku. S tím vším se však Hublot vypořádal a po dvaceti letech tvrdé práce, ve které byl jeden proces závislý na dalším, se mu všechny výzvy a překážky podařilo úspěšně zdolat. Během vývoje přitom stačilo udělat jedinou drobnou chybu a všechna práce musela začít zase od nuly. Big Bang Integral Minute Repeater Ceramic tedy není vítězstvím nad materiálem, ale spíše důkazem interdisciplinárního hodinářského mistrovství zahrnujícího všechny dovednosti vysoké hodinařiny.

HUBLOT představil první 100% keramické hodinky s minutovou repeticí

V žádném případě však nejde o unikátní kousek. Hublot uvádí na trh hned 36 kusů s pouzdrem o průměru 43 mm – 18 v černé keramice a 18 v bílé. Oba patří do stejné rodiny Integral Ceramic, která byla představena v roce 2020 a která je složená výhradně z keramických částí – pouzdra, náramku, lunety i zadní části pouzdra. Tentokrát je to však poprvé, kdy je Big Bang Integral Creamic vyroben v černé verzi. A tím ono „poprvé” rozhodně nekončí. Je to také poprvé, kdy se v této kolekci objevuje tourbillon, jak jinak než kompletně vyrobený v manufaktuře Hublot. Je umístěn v kalibru MHUB801, s ručním nátahem a rezervou chodu 80 hodin. Jinými slovy tři dny, což je pro chod tourbillonu opravdu výjimečné, ačkoliv ne zcela neobvyklé. Hublot je totiž držitelem světového rekordu pro svůj tourbillon s rezervou chodu 50 dní. Ani minutová repetice není pro Hublot žádnou novinkou. Už v roce 2014 obdržel Grand Prix d’Horlogerie de Geneve (GPHG) za svůj Classic Fusion Cathedral Tourbillon Minute Repeater. Je to však poprvé, kdy Hublot tuto složitou komplikaci integroval do kolekce Big Bang, navíc v nejprestižnější variantě Integral Ceramic.

Franck Muller Geneve Vanguard Snowflake

Franck Muller Geneve Vanguard Snowflake Originalita značky Franck Muller je pro milovníky hodinek lákavá s příchodem...

Breitling Super Chronomat B01 44

Breitling Super Chronomat B01 44 Synonymum pro pilotní hodinky – značka hodinek Breitling – se může pyšnit dlouhou a...

Watch & Wonders 2023

Watch & Wonders 2023 Stalo se už tradicí, že  nejočekávanějším obdobím roku v hodinářské komunitě je brzké jaro,...

Franck Muller Grail Watch

Franck Muller Grail Watch  Novinka Franck Muller Watch oživuje tři  ikonické chronografy značky, a to se staronovými...

HUBLOT a umělec Shepard Fairey

HUBLOT a umělec Shepard Fairey v Hollywoodu Luxusní švýcarská hodinářská manufaktura a mezinárodně uznávaný umělec...

S. Craft „Transparency N°1“

S. Craft „Transparency N°1“ Právě jsou tomu 2 roky, co se v nabídce exkluzivních hodinek objevil model S. Craft...

Cartier kolekce hodinek podzim zima

Cartier kolekce hodinek podzim zima Cartier představuje kolekci hodinek pro podzim a zimu 22

Aukce hodinek ve Forte dei Marmi

Aukce hodinek ve Forte dei Marmi Ještě před nástupem léta, 24. 6. 2022, se ve Forte dei Marmi, italském přímořském...

Rodinné šperkařství a hodinářství Beny

Rodinné šperkařství a hodinářství Beny Rodinné šperkařství a hodinářství BENY nabízí v Praze už bezmála 30 let velkou...

Aukce hodinek Antiquorum

Important Modern & Vintage Timepiece Aukce hodinek Antiquorum 7.- 8. 5. 2022 Ženeva 534 lotů  bylo nabídnuto v...
HUBLOT