HUBLOT představil první 100% keramické hodinky s minutovou repeticí

Dvacet dlouhých let zabralo zručným řemeslníkům značky Hublot, než si naplno podmanili práci s keramikou a přivedli ji k dokonalosti. Vrcholem jejich práce je nejnovější hodinářský počin v podobě limitované kolekce Big Bang Integral Tourbillon Cathedral Minute Repeater, prvních 100% keramických hodinek s minutovou repeticí na světě.

„Tvrzení, že jsme první, jiní a jedineční nikdy nebylo tak pravdivé, jako dnes, kdy představujeme Big Bang Integral Minute Repeater Ceramic. První keramické hodinky s minutovou repeticí na světě, první Integral Big Bang v černé keramice, první s tourbillonem. Hublot posouvá hranice možností v hodinářství daleko, velmi daleko. Ale jako obvykle, nevidíme to jako vrchol. Je to jen další milník, který nám otevírá nové horizonty a vede nás dál na cestě za dalšími hodinářskými objevy.”   

Ricardo Guadalupe
CEO HUBLOT

HUBLOT představil první 100% keramické hodinky s minutovou repeticí

Několik korunek, občas luneta, případně spona. Krom několika komponentů nebyla keramika jako hodinářský materiál nikdy zvládnutá natolik, aby mohla být plně použita pro tak náročnou komplikaci, jakou je minutová repetice. Teď však můžeme otočit list – Hublot je první hodinářskou značkou na světě, která navrhla, vyrobila a sestavila Cathedral Minute Tourbillon Reapeater výhradně z keramiky.  

Vzhledem k tomu, že keramika je extrémně tvrdý materiál pro obrábění i konečnou úpravu, byla to skutečná výzva. Aby bylo možné docílit kýžených výsledků, barvení keramiky vyžaduje výjimečnou přesnost při vypalování. Kvůli tlačítku, kterým se spouští odbíjení, nebylo možné zaručit voděodolnost pouzdra. V neposlední řadě nebylo v keramickém pouzdře možné docílit čistého a silného zvuku. S tím vším se však Hublot vypořádal a po dvaceti letech tvrdé práce, ve které byl jeden proces závislý na dalším, se mu všechny výzvy a překážky podařilo úspěšně zdolat. Během vývoje přitom stačilo udělat jedinou drobnou chybu a všechna práce musela začít zase od nuly. Big Bang Integral Minute Repeater Ceramic tedy není vítězstvím nad materiálem, ale spíše důkazem interdisciplinárního hodinářského mistrovství zahrnujícího všechny dovednosti vysoké hodinařiny.

HUBLOT představil první 100% keramické hodinky s minutovou repeticí

V žádném případě však nejde o unikátní kousek. Hublot uvádí na trh hned 36 kusů s pouzdrem o průměru 43 mm – 18 v černé keramice a 18 v bílé. Oba patří do stejné rodiny Integral Ceramic, která byla představena v roce 2020 a která je složená výhradně z keramických částí – pouzdra, náramku, lunety i zadní části pouzdra. Tentokrát je to však poprvé, kdy je Big Bang Integral Creamic vyroben v černé verzi. A tím ono „poprvé” rozhodně nekončí. Je to také poprvé, kdy se v této kolekci objevuje tourbillon, jak jinak než kompletně vyrobený v manufaktuře Hublot. Je umístěn v kalibru MHUB801, s ručním nátahem a rezervou chodu 80 hodin. Jinými slovy tři dny, což je pro chod tourbillonu opravdu výjimečné, ačkoliv ne zcela neobvyklé. Hublot je totiž držitelem světového rekordu pro svůj tourbillon s rezervou chodu 50 dní. Ani minutová repetice není pro Hublot žádnou novinkou. Už v roce 2014 obdržel Grand Prix d’Horlogerie de Geneve (GPHG) za svůj Classic Fusion Cathedral Tourbillon Minute Repeater. Je to však poprvé, kdy Hublot tuto složitou komplikaci integroval do kolekce Big Bang, navíc v nejprestižnější variantě Integral Ceramic.

HUBLOT přivítal léto párty na lodi Hublot Loves Summer

Značka HUBLOT přivítala léto slavnostní párty na lodi Hublot Loves Summer Švýcarská hodinářská značka Hublot...

Certina DS Podium Lap Timer Chronograph

Certina DS Podium Lap Timer Chronograph   Pro letní měsíce zvýšeného sportování představujeme ambiciózní hodinky...

Doxa Army

Doxa Army - potápěčská legenda Reedice hodinek Doxa Army je po padesáti letech opět zde, aby připomněla své úspěchy na...

HUBLOT BIG BANG UNICO v odstínu SUMMER PURPLE

HUBLOT představuje hodinky BIG BANG UNICO v novém odstínu SUMMER PURPLE Tady jde o módu! Hublot nezůstává pozadu a...

HUBLOT na Lize mistrů UEFA

HUBLOT miluje fotbal a ani letos nechybí na Lize mistrů UEFA Praha, 17. května 2022 – Liga mistrů UEFA zaujímá...

Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Chronograph 0 Oxygen

Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Chronograph 0 Oxygen Montblanc odstranil kyslík ze svých nejnovějších horolezeckých...

Hublot novinky na Watch and Wonders 2022

Hublot představil své nejžhavější novinky na Watch and Wonders 2022  Jeden z nejprestižnějších hodinářských veletrhů,...

Watches & Wonders 2022

Watches & Wonders 2022 31. 3. - 3. 4. 2022 Celkem 38 významných hodinářských značek se zúčastnilo letošního...

KYLIAN MBAPPÉ v nové kampani HUBLOT

KYLIAN MBAPPÉ v nové kampani HUBLOT  Jedním slovem: excelentní Jeden z nejlepších světových fotbalistů, Kylian Mbappé,...

CARTIER novinky 2022

Cartier novinky 2022 Na právě probíhajícím ženevském veletrhu Watches & Wonders byly představené hodinářské...
HUBLOT