TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche Orange Racing

Úplné začátky dnes slavné hodinářské značky TAG Heuer, zacílené především na automobilový sport, sahají do roku 1860, kdy značku založil  Edouard Heuer v St-Imier ve Švýcarsku. A již o pár let později si Heuer nechal patentovat dnes všeobecně známé natahování korunkou (tehdy kapesních hodinek).  Postupně se značka etabluje v automobilovém průmyslu – její chronografy se dokonce montovaly do přístrojových desek  aut. Přesné chronografy se stále více využívaly i v jiných oborech a prosadily se ve sportu včetně Olympijských her, když mikrograf dosahoval přesnosti 1/100 sekundy. 

TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche Orange Racing

Značka se prosadila i v letectví, nejslavnějším modely se staly Carrera a Monaco, které vznikly ve spolupráci se Stevem  McQueenem. Dnes značka patří do konsorcia LVMH. 2021 je rokem spojení se značkou Porsche. Po pěti úspěšných časomírách byl letos představen již šestý model TAG Heuer Chronograph x Porsche Orange Racing, typický pro kombinaci dvou barev – černé a oranžové.

TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche Orange Racing

Hodinky pohání automatický strojek Heuer 02, vyrobený v manufaktuře TAG Heuer v Chevenez. Ocelové pouzdro s keramickou lunetou má průměr 44 mm, rezerva chodu činí 80 hodin.

HodinkyPánské hodinkyTAG HeuerTAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche Orange Racing