Nové hodinky Cartier

Pro hodinářský dům Cartier je čas cyklický, nikoliv lineární, jak je běžně vnímán. Tato jedinečná vize vysvětluje, proč je Maison vždy zapojen do nekonečného procesu transformace a přetváření, nepřetržitého pohybu, který nás vede kupředu. Hodinky tak zanechávají stopu nejen v přítomnosti, ale také v neustále se vyvíjející budoucnosti. Neomezený čas, nekonečná kreativita. V letošních nových kolekcích hodinek, které Cartier představil na veletrhu Watches and Wonders 2023, se všechny tyto aspekty odrážejí: hodinky plné tvarů a charakteru, které značka navrací a kreativně přetváří.Dva nové pánské modely vám představujeme.

SantosDumont

TANK AMÉRICAINE
Hodinky Tank Américaine, uvedené na trh v roce 1989, se inspirovaly modelem Tank Cintrée, od něhož si vypůjčily zakřivené pouzdro. Tank Américaine zároveň představily první nastavitelný řemínek přizpůsobený překlápěcí sponě, na který si Cartier v roce 1910 podal patent. V roce 2023 designérské studio domu posiluje původní design hodinek a jejich zakřivený tvar vytvarováním jemnější, harmoničtější linie. Čistotu tvaru dále umocňuje styl ciferníku a bezchybné začlenění bočních stran pouzdra, tzv. brancards, do řemínku.

Hodinky Tank Américaine, vybavené novým strojkem 1899 MC pro štíhlejší pouzdra, se dodávají v celozlatém a ocelovém provedení s koženým řemínkem, v růžovém zlatě s diamanty s koženým řemínkem nebo v provedení z bílého a růžového zlata s diamantovým pavé na zlatém náramku. Jeho články, navržené speciálně pro hodinky Tank Américaine, mají leštěné fazety, které zachycují a rozptylují světlo. 

SANTOS-DUMONT
Pozvednout štíhlý, nenápadný tvar ikonických hodinek Santos-Dumont: to byla výzva pro hodinářskou manufakturu Cartier, která v roce 2023 představuje nový, speciálně vyvinutý automatický skeletovaný kalibr 9629 MC. Věrné eleganci původních hodinek Santos z roku 1904, jejich odkaz žije dál. Nejnovější model Santos-Dumont, interpretovaný v roce 2019, se zlatým nebo ocelovým pouzdrem, dekorem šroubů a korunkou s korálky a modrým kabošonem, je vybaven skeletovaným strojkem, jehož každý konstrukční detail vzdává hold slavnému letci. Vynalézavý a příběhově působivý strojek disponuje miniaturním oscilačním závažím ve tvaru repliky Demoiselle, průkopnického letadla, které pilot Santos-Dumont navrhl v roce 1907. Symbolika je o to působivější, že se letadélko jakoby vznáší nad zeměkoulí. Tato estetická a technická pocta Albertu Santosovi-Dumontovi je výkonem srovnatelným s jeho vlastními úspěchy. Byl to muž, který vždy mířil výš, navrhl více než 22 létajících strojů, na své vynálezy nasbíral nespočet patentů a při každém ze svých experimentálních letů nasazoval vlastní život. Nový kalibr s mikrorotorem vznikal v manufaktuře Cartier ve švýcarském La Chaux-de-Fonds téměř dva roky a skládá se ze 212 součástek. Skeletony Santos-Dumont jsou vyrobeny z růžového zlata a oceli, a v limitované edici ve žlutém zlatě a tmavě modrém laku jdou ve své sofistikovanosti ještě o krok dál: všechny detaily, luneta a pouzdro, včetně skeletovaných můstků, jsou ručně lakovány.
 

Antiquorum 2023

Aukce hodinek v Ženevě Aukční dům Antiquorum uspořádala ve dnech 14. a 15. 5. 2023 aukci hodinek Important Modern...

Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu

Hublot Spirit of Big Bang Sang Bleu Již sedmým rokem a třetím modelem hodinek Spirit of Big Bang Sang Bleu potvrzují...

TAG Heuer Carrera Plasma Diamond d´Avant-Garde

TAG Heuer Carrera Plasma Diamond d´Avant-Garde Dosud známá především díky vysoce přesným sportovním hodinkám učinila...

DANIEL ARSHAM novým ambasadorem značky HUBLOT

DANIEL ARSHAM je novým ambasadorem značky HUBLOT  Hublot miluje Daniela Arshama! A jelikož švýcarský výrobce hodinek...

BVLGARI SERPENTI slaví 75 let

BVLGARI SERPENTI slaví 75 let Příběh hadí ikony BVLGARI SERPENTI se začal psát koncem 40. let 20. století a od té doby...

Inhorgenta Munich 2023

Inhorgenta Munich 2023 Mnichov se již rozloučil s letošním tradičním veletrhem hodinek a šperků, aby napřímil své...

HODINKY ELEXI

STORM hodinky ELEXI Hodinky STORM London jsou doplňkem, po kterém se lidé rádi rozhlížejí: jiné, odvážné a poutavé....

LVMH WATCH WEEK: Hublot představil žhavé novinky

LVMH WATCH WEEK 2023 Hublot představil žhavé novinky  pro rok 2023  Již počtvrté se hodinářské domy ze skupiny LVMH se...

Franck Muller Curvex CX Grand Central Tourbillon

Franck Muller Curvex CX Grand Central Tourbillon Značka, která vždy překvapí něčím novým, zároveň však jednoznačně...

Ambasador Hublot Djokovič získal v Melbourne svůj 10. titul

Ambasador Hublot Djokovič získal v Melbourne svůj 10. titul Praha, 20. února 2023 – Srbská tenisová hvězda potvrdila...
CartierHodinky CartierNové hodinky CartierSantos-DumontTANK AMÉRICAINE