Baume & Marcier Riviera

Počátky hodinářské značky Baume & Mercier sahají do hluboké minulosti, konkrétně do roku 1830. Tehdy si dva bratři, Louis-Victor a Célestin Baumeovi otevřeli ve švýcarské Juře dílnu a prodejnu s hodinkami a začali podnikat. Vycházeli z náročných zásad vyrábět hodinky vysoké kvality a získat tak pověst na slovo vzatých mistrů-hodinářů. Jedna věc byla kvalita, druhá inovace, obojí nabízeli zákazníkům nejen v místě, ale i v samotném Londýně. Jejich londýnská pobočka Baume Brothers získávala skvělé zakázky doma i ve světě. 

Baume & Marcier Riviera

Ve 20. letech minulého století došlo ke spojení Williama Baumeho s Paulem Mercierem – a značka, tehdy se sídlem v Ženevě, byla na světě! V dalších desetiletích vzniklo logo hodinek, které platí dodnes, hodinky získávají status časomír s náročnými komplikacemi, do centra nabídky se dostávají první chronografy. Dnes značku charakterizují typické tvary  dvanáctiúhelníkové pouzdro a čtveřice šroubů. 

Baume & Marcier Riviera

U příležitosti letošního 50. výročí modelu Baume&Mercier Riviera se do čela nabídky dostávají nové verze hodinek s tímto názvem. Sportovně elegantní modely pro muže i ženy mají své kouzlo originality a snadné rozpoznatelnosti. Všechny tři pánské modely s automatickým nátahem jsou poháněny strojkem Baumatic s pětidenní rezervou chodu a vysokou přesností. Dámské hodinky mají quartzový pohon a menší průměr pouzdra. Hodinky Riviera jsou nabízeny ve dvou barvách číselníků – modré a kouřově šedé. Náramek tvoří tři řady ocelových článků nebo pryžový řemínek. 

Baume & Marcier RivieraBaume & MercierHodinky