Butik Carollinum v novém

Po rekonstrukci nabízí více než 300 modelů hodinek

PRAHA – Multibrandový butik Carollinum známý nabídkou hodinek nejvyšší kvality se chlubí novým „zlatavým“ interiérem. Po rozsáhlé rekonstrukci jsou na tradiční adrese Pařížská 11 připraveny ucelené expozice jednotlivých značek A. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, IWC, Jaeger-LeCoultre, Cartier, Panerai, Breitling, Tudor, Tag Heuer, Baume & Mercier, Hamilton či Mido. Většina z nich je na českém trhu dostupná právě díky stejnojmenné rodinné firmě Carollinum.

“Carollinum byl první butik, který přinesl na prestižní Pařížskou ulici široké portfolio nejprestižnějších značek švýcarských hodinek. Během uplynulých 23 let jsme se stali důležitými partnery významných manufaktur a pro české zákazníky hlavní branou do světa vrcholné hodinařiny – a k tomu jsou adekvátně reprezentativní prostory nutností,”

Říká k rozsáhlé rekonstrukci majitelka společnosti Carollinum Tamara Kotvalová, jejíž butik poprvé otevřel na vyhlášené adrese již v roce 2002.

blank
Cílem rekonstrukce bylo zvětšení obchodní plochy a celkové oživení obchodu. Původní obchod byl rekonstruován před 6 lety a z jeho původního designu zbylo pouze torzo. Bylo to dáno tím, že během těchto let dostaly jednotlivé značky prostor pro svoji prezentaci a jednotná linka interiéru se tak vytratila. Nový design měl tyto značky spojit a dát najevo celkový refresh ochodu. Architekti ze studia Slaby Architects vsadili na světlou, čistě barevnou kombinaci, která byla protipólem původního interiéru. Této svěžesti se dosáhlo moderním a zároveň tradičním materiálem – litým terazzem.

Terazzo bylo namícháno specificky do světlozlaté kombinace za pomocí tří druhů oblázků. K vytvoření zlatavé barvy byly použity oblázky Giallo Siena. Dalším výrazným materiálem bylo jasanové dřevo. To je použito na obklady stěn, vitrín, schodiště. V kombinaci s broušenou mosazí získal obchod nový svěží impuls s tradičními hodnotami.

blank

“Díky rekonstrukci máme dvojnásobnou prodejní plochu, díky čemuž můžeme nabídnout více než 300 různých modelů hodinek od 12 značek. Každá z nich má nyní speciální prostor pro vlastní prezentaci. Proměnou prošel i VIP salonek, který je mnohem komfortnější,”

Přiblížil manažer butiku Martin Janna s tím, že hodinky švýcarské kvality je možné vybírat v širokém cenovém rozpětí. Mechanické hodinky lze pořídit přibližně od 10 tisíc korun.

blank

Butik CAROLLINUM Novinky 2019

Na slavnostní otevření butiku byly speciálně dovezeny například tyto modely hodinek:

Vacheron Constantin – Patrimony Retrograde Day-Date (ref. 4000U/000R-B516).

Novinka letošního roku této švýcarské manufaktury je laděná v modré barvě. Ciferník zajímavým způsobem pracuje s ukazatelem data a dne v týdnu. Ručičky i pouzdro hodinek jsou vyrobeny z růžového zlata.

IWC – Pilot‘s Watch Chronograph Spitfire (ref. IW387901)

Nejnovější model hodinek inspirovaný ikonickým bojovým letounem, který je vyrytý na dýnku, tedy zadní straně. Ciferník vyvedený v černé barvě disponuje ukazatelem data a dne v týdnu. Uzavřen je v pouzdře z ušlechtilé oceli, která chrání kalibr před působením magnetického záření.

Panerai – Submersible Amagnetic (ref. PAM01389)

Zástupce z řady unikátních potápěčských hodinek. Novinku značky Panerai vystihuje jako obvykle minimalistický design. Černé provedení ciferníku i pryžového řemínku perfektně sedí k titanovému pouzdru. Kalibr disponuje rezervou nátahu 3 dny. Hodinky jsou vodotěsné do 300 metrů.

Ze starších kolekcí byly k vidění například tyto modely

  • A. Lange & Söhne – 1815 Rattrapante Ewiger Kalender (ref. 421.032)
  • A. Lange & Söhne – Richard Lange Perpetual Calendar “Terraluna” (ref. 180.032)

Oba modely vystihuje čisté, ale přitom sofistikované zpracování. Zároveň je pro ně charakteristické využití věčného kalendáře, který patří mezi nejnáročnější komplikace. V obou případech je ciferník vyroben ze stříbra. Usazen je v pouzdře z růžového zlata, stejně tak jako hodinové ručičky. Tyto hodinky patří mezi přítomnými modely na slavnostním openingu mezi jedny z nejdražších, jejich cena se blíží šesti milionům korun.

blank

O společnosti CAROLLINUM

Carollinum je česká rodinná společnost, lídr v prodeji luxusních hodinek. V Praze v Pařížské ulici provozuje jediný značkový butik Rolex v ČR, butik exkluzivní značky Patek Philippe a výběrový multibrandový butik s luxusními hodinkami Carollinum. Velkoobchodně zastupuje 4 hodinářské značky: Montblanc, Baume & Mercier, Hamilton a Mido. Společnost vznikla v roce 1996 a jejím vlastníkem je podnikatelka Tamara Kotvalová.

Zdroj: www.carollinum.cz

A. Lange & SöhneBaume & MercierBreitlingButik CAROLLINUMCAROLLINUMCartierHamiltonHodinky A. Lange & SöhneHodinky Baume & MercierHodinky BREITLINGHodinky CartierHodinky HamiltonHodinky IWCHodinky MidoHodinky MontblancHodinky PaneraiHodinky Patek PhilippeHodinky Vacheron ConstantinIWCMidoMontblancPaneraiPatek PhilippeVacheron Constantin