Butik Carollinum v novém

Po rekonstrukci nabízí více než 300 modelů hodinek

PRAHA – Multibrandový butik Carollinum známý nabídkou hodinek nejvyšší kvality se chlubí novým „zlatavým“ interiérem. Po rozsáhlé rekonstrukci jsou na tradiční adrese Pařížská 11 připraveny ucelené expozice jednotlivých značek A. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, IWC, Jaeger-LeCoultre, Cartier, Panerai, Breitling, Tudor, Tag Heuer, Baume & Mercier, Hamilton či Mido. Většina z nich je na českém trhu dostupná právě díky stejnojmenné rodinné firmě Carollinum.

Butik CAROLLINUM v novém 2 | Butik CAROLLINUM v novém

“Carollinum byl první butik, který přinesl na prestižní Pařížskou ulici široké portfolio nejprestižnějších značek švýcarských hodinek. Během uplynulých 23 let jsme se stali důležitými partnery významných manufaktur a pro české zákazníky hlavní branou do světa vrcholné hodinařiny – a k tomu jsou adekvátně reprezentativní prostory nutností,”

Říká k rozsáhlé rekonstrukci majitelka společnosti Carollinum Tamara Kotvalová, jejíž butik poprvé otevřel na vyhlášené adrese již v roce 2002.

Butik CAROLLINUM v novém 3 | Butik CAROLLINUM v novém
Cílem rekonstrukce bylo zvětšení obchodní plochy a celkové oživení obchodu. Původní obchod byl rekonstruován před 6 lety a z jeho původního designu zbylo pouze torzo. Bylo to dáno tím, že během těchto let dostaly jednotlivé značky prostor pro svoji prezentaci a jednotná linka interiéru se tak vytratila. Nový design měl tyto značky spojit a dát najevo celkový refresh ochodu. Architekti ze studia Slaby Architects vsadili na světlou, čistě barevnou kombinaci, která byla protipólem původního interiéru. Této svěžesti se dosáhlo moderním a zároveň tradičním materiálem – litým terazzem.

Terazzo bylo namícháno specificky do světlozlaté kombinace za pomocí tří druhů oblázků. K vytvoření zlatavé barvy byly použity oblázky Giallo Siena. Dalším výrazným materiálem bylo jasanové dřevo. To je použito na obklady stěn, vitrín, schodiště. V kombinaci s broušenou mosazí získal obchod nový svěží impuls s tradičními hodnotami.

Butik CAROLLINUM v novém 4 | Butik CAROLLINUM v novém

“Díky rekonstrukci máme dvojnásobnou prodejní plochu, díky čemuž můžeme nabídnout více než 300 různých modelů hodinek od 12 značek. Každá z nich má nyní speciální prostor pro vlastní prezentaci. Proměnou prošel i VIP salonek, který je mnohem komfortnější,”

Přiblížil manažer butiku Martin Janna s tím, že hodinky švýcarské kvality je možné vybírat v širokém cenovém rozpětí. Mechanické hodinky lze pořídit přibližně od 10 tisíc korun.

Butik CAROLLINUM v novém 5 | Butik CAROLLINUM v novém

Butik CAROLLINUM Novinky 2019

Na slavnostní otevření butiku byly speciálně dovezeny například tyto modely hodinek:

Vacheron Constantin – Patrimony Retrograde Day-Date (ref. 4000U/000R-B516).

Novinka letošního roku této švýcarské manufaktury je laděná v modré barvě. Ciferník zajímavým způsobem pracuje s ukazatelem data a dne v týdnu. Ručičky i pouzdro hodinek jsou vyrobeny z růžového zlata.

IWC – Pilot‘s Watch Chronograph Spitfire (ref. IW387901)

Nejnovější model hodinek inspirovaný ikonickým bojovým letounem, který je vyrytý na dýnku, tedy zadní straně. Ciferník vyvedený v černé barvě disponuje ukazatelem data a dne v týdnu. Uzavřen je v pouzdře z ušlechtilé oceli, která chrání kalibr před působením magnetického záření.

Panerai – Submersible Amagnetic (ref. PAM01389)

Zástupce z řady unikátních potápěčských hodinek. Novinku značky Panerai vystihuje jako obvykle minimalistický design. Černé provedení ciferníku i pryžového řemínku perfektně sedí k titanovému pouzdru. Kalibr disponuje rezervou nátahu 3 dny. Hodinky jsou vodotěsné do 300 metrů.

Ze starších kolekcí byly k vidění například tyto modely

  • A. Lange & Söhne – 1815 Rattrapante Ewiger Kalender (ref. 421.032)
  • A. Lange & Söhne – Richard Lange Perpetual Calendar „Terraluna“ (ref. 180.032)

Oba modely vystihuje čisté, ale přitom sofistikované zpracování. Zároveň je pro ně charakteristické využití věčného kalendáře, který patří mezi nejnáročnější komplikace. V obou případech je ciferník vyroben ze stříbra. Usazen je v pouzdře z růžového zlata, stejně tak jako hodinové ručičky. Tyto hodinky patří mezi přítomnými modely na slavnostním openingu mezi jedny z nejdražších, jejich cena se blíží šesti milionům korun.

Butik CAROLLINUM v novém 6 | Butik CAROLLINUM v novém

O společnosti CAROLLINUM

Carollinum je česká rodinná společnost, lídr v prodeji luxusních hodinek. V Praze v Pařížské ulici provozuje jediný značkový butik Rolex v ČR, butik exkluzivní značky Patek Philippe a výběrový multibrandový butik s luxusními hodinkami Carollinum. Velkoobchodně zastupuje 4 hodinářské značky: Montblanc, Baume & Mercier, Hamilton a Mido. Společnost vznikla v roce 1996 a jejím vlastníkem je podnikatelka Tamara Kotvalová.

Zdroj: www.carollinum.cz

A. Lange & SöhneBaume & MercierBreitlingButik CAROLLINUMCAROLLINUMCartierHamiltonHodinky A. Lange & SöhneHodinky Baume & MercierHodinky BREITLINGHodinky CartierHodinky HamiltonHodinky IWCHodinky MidoHodinky MontblancHodinky PaneraiHodinky Patek PhilippeHodinky Vacheron ConstantinIWCMidoMontblancPaneraiPatek PhilippeVacheron Constantin